Loading

Aparaty niektórych przedsiębiorstw są wykonane z silikonu, a więc nieomalże niewidoczne.

Chyba każdy z nas będąc małym dzieckiem usłyszał od swoich rodziców “kultowe” powiedzenie – “słyszysz co mówię?”, “jesteś głuchy?”, “czy ja mówię niewyraźnie?” A ilu z nas powtarza to zdanie dzisiaj, mówiąc do własnych maluszków czy partnerów. Czy kiedyś jednak przeszło nam przez myśl, że druga osoba de facto może mieć problem ze słuchem? Po urodzeniu w szpitalu, dzięki profesjonalnemu sprzętowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzieciom wykonuje się dokładne badanie słuchu.

 

Wynik w większości przypadków jest poprawny, ale czy na stale? Czy ktoś samoistnie chodzi do specjalisty laryngologa, by profilaktycznie zrobić badania słuchu? Lekarz laryngolog badanie słuchu wykonuje standardowo, jest to dla laryngologa badanie tak zwyczajne jak dla internisty przykładowo zerknięcie do gardła podczas wizyty lekarskiej. Jeśli okaże się, iż z słuchem coś natomiast jest nie tak jak powinno, rzeczywiście nie ma się czego bać. Aktualnie medycyna niezwykle się rozwinęła, i aparat słuchowy, odbierany jest zupełnie inaczej aniżeli dawniej.

 

Aparaty niektórych firm są zrobione z silikonu, a zatem nieomalże niewidoczne. Ciekawostką są również wzmacniacze dźwięku (w polskim prawie nie są one odbierane jak laryngolog badanie słuchu gniezno). Takie aparaty są wielkości jednogroszówki, lekkie i prezentują się jak końcówka od słuchawek dousznych. Też ortodontyczne aparaty są odczarowane i obecnie nie słyszymy już głupich żartów w placówkach szkolnych z dzieci “szablozębnych”, jak jeszcze 20 lat temu. Dziś aparaty ortodontyczne są całkowicie niewidoczne, a kolorowe gumeczki w aparacie są modne. Wniosek nasuwa się sam – zarówno technika poszła do przodu, i producenci medycznego sprzętu gonią się w udogodnieniach dla swoich pacjentów, jak i zmieniło się podejście ludzi. Zwiększyła się świadomość ludzka oraz tolerancja I oby tak było w dalszym ciągu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *