Loading

Bardzo ważnym aspektem tego typu projektowania stylu jest światło.

Aranżacja mieszkania związane jest z dobraniem stosownych detali dekorujących. Te szczegóły przeważnie decydują o atmosferze całego pokoju. Bardzo ważnym elementem tego typu kreowania stylu jest oświetlenie. Projektując światło w pomieszczeniach, będziemy mogli pozwolić sobie na ciut szaleństwa i każdy pokój przygotować w odmiennym stylu. Jeden pokój może przykładowo być bardziej spokojny, podczas gdy w kolejnym możemy postawić na lampy typu LED.

 

Oświetlenie działki to sprawa bardziej subtelna. Zamierzamy, aby wieczorami można było tam siedzieć przy nastrojowym oświetleniu, spożywając np. romantyczną kolację ze swoim ukochanym. Równocześnie jednakże staramy się unikać lamp za jasnych, by nie przeszkodzić w śnie np. pozostałym mieszkańcom domu. Warto też zwrócić uwagę na ogólne oświetlenie domu. Przy pomocy światła można sprawić, że ludzie spacerujący chodnikiem bez wątpienia zwrócą uwagę na nasz dom, staną na chwilę i popatrzą w zachwycie. Będziemy mogli sprawić, iż nasz lokal wydaje się dłuższy, bardziej majestatyczny, lub bardziej tajemniczy (jeżeli na takim efekcie nam zależy). A do tego wystarczy jedynie wiedza, jak dobrze ustawić lampy oraz jak dopasować oświetlenie mieszkania.

 

Ustawienie światła stanowi bardzo ważny czynnik w trakcie budowy ciekawego wystroju wnętrza. Należy się nad nim zastanowić, ażeby kolejno móc cieszyć się najlepszym klimatem.

Autor: http://1pokoj.pl/jak-oswietlic-pomieszczenie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *