Loading

Bolesławiec to niezwykle urokliwe niewielkie miasto.

Bolesławiec to niezwykle urokliwe miasto zlokalizowane na terenie województwa dolnośląskiego. Malowniczo położone nad rzeką Bóbr, niedaleko Jeleniej Góry a także zachodniej granicy kraju, z pewnością stanowi interesujące miejsce na mapie naszego Państwa. Słynie jednakże przede wszystkim ze znanej na całym świecie bolesławieckiej ceramiki.

 

Przyciąga nie tylko kontrahentów manufaktur, ale też wielu turystów, którzy pragną zapoznać się z historią i miejscem, w którym produkowane są piękne wzory. Obszerna historia oraz wielowiekowe tradycje miasta Bolesławca czynią to miejsce na pewno wartebliższego poznania. Warto docenić również położenie tego miasteczka – nieomalże na pograniczu ziem polskich, niemieckich oraz czeskich. Ta nietypowa lokalizacja na pewno miała ogromny wpływ na dzieje miasteczka na przestrzeni wieków a także wielu wydarzeń historycznych. Dzięki własnej przeszłości to miasto ma dziś do przedstawienia interesującą historię, która z pewnością zasłużyła na to, ażeby się z nią dokładnie zaznajomić.

 

Atuty turystyczne miasta posiadają niemały wpływ na rozwój branży turystyki, w tym zwłaszcza oferty noclegowej. Jeżeli chodzi o miejsca noclegowe Bolesławiec ma zróżnicowaną ofertę dopasowaną do wymagań turystów. Popularne są apartamenty a także pensjonaty o różnorodnym charakterze, położone zarówno w centrum Bolesławca, jak również w dalszej okolicy. Dla przyjezdnych wolących hotel bolesławiec też proponuje wiele opcji. W miasteczku dostępne są hotele o różnej klasie, zarówno kameralne jak i te większe. Bez względu na miejsce noclegu, miasto Bolesławiec z pewnością zadowoli każdego z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *