Loading

Bycie \”fit\” bez ustanku jest bardzo powszechne.

Bycie “fit” bez przerwy jest w modzie. Często możemy usłyszeć, iż ktoś z naszych znajomych ma własnego trenera. Ale kto to w ogóle trener personalny?

Jest to jednostka, która na co dzień zajmuje się dobieraniem ćwiczeń indywidualnie dla każdej osoby. Personalni trenerzy najczęściej pracują na siłowni oraz w klubach fitness. Dzięki nim o wiele szybciej możemy zgubić niepotrzebne kilogramy. Bardzo często trenerzy personalni mają wykształcenie dietetyczne, psychologiczne lub fizjoterapeutyczne.
Jak rozpoznać dobrego trenera osobistego?

Trener osobisty Katowice zazwyczaj powinien mieć wielką wiedzę z dziedziny metod treningu i niewątpliwie powinien posiadać w tej branży duże doświadczenie. Osobisty trener nie tylko musi mieć wiedzę na temat właściwych metod treningów, ale także powinien mieć wiedzę i doświadczenie z dziedziny odżywiania, treningu medycznego, psychologi treningu.

Co łączy trenera personalnego z fizjoterapeutą i dietetykiem?
Przeważnie przychodzą osoby na siłownię, które nigdy nie ćwiczyły a także posiadają jakieś dolegliwości zdrowotne. Dlatego trener osobisty powinien raczej być z wykształcenia fizjoterapeutą, ażeby stosownie zdołać pomóc takim ludziom. Trener personalny przeważnie powinien posiadać wiedzę na temat chorób układu: krążenia, oddechowego, hormonalnego, nerwowego.
Osobisty trener powinien także specjalizować się w dietetyce. Stosownie dobrana dieta to podstawa, do której dobierane są stosowne ćwiczenia. Trener personalny powinien umieć rozplanować też program żywieniowy dla ludzi zmagających się z cukrzycą, niedoczynnością tarczycy.
Praca osobistego trenera to odpowiedzialny zawód. Potrzeba niesłychanie dużo doświadczenia, ażeby zostać znakomitym trenerem personalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *