Loading

Chorwacja leży na granicy środkowej europy i Europy Południowej.

Wielkimi krokami zbliża się okres letni, a Ty nie masz zielonego pojęcia gdzie dokładnie w tym roku pojechać na wakacje? Lubisz morze, a polskie wybrzeże Ci się już trochę znudziło? Tęsknisz strasznie za pięknymi krajobrazami? Czy chcesz szaleć w morzu z cudownymi widokami na góry? Chcesz poznać kolejną kulturę oraz obyczaje? Już teraz mamy dla Ciebie świetną propozycję- Chorwacja.

Chorwacja to państwo leżące na granicy Europy Środkowej a także Europy Południowej, położona nad morzem Adriatyckim, pozwalająca na upragniony odpoczynek na upragnionych a także bardzo długo wyczekiwanych wczasach.

Słoneczne plaże, ciepła woda, bardzo wysoka temperatura powietrza, brak grubych bluz, swetrów w swych walizkach- właśnie o tym właściwie każdy marzy w czasie wakacji. Bez względu czy wybierzesz Szybernik, Dubrownik czy też piękny Zagrzeb- wszelkie turystyczne miejscowości mają coś niesamowitego do zaoferowania! Co interesujące, śląskie województwo z tym cudownym państwem dzieli wyłącznie około 900 km, dlatego fajnie jest pojechać samochodem do Chorwacji – czas dojazdu zajmie odrobinę więcej aniżeli dojazd nad Morze Bałtyckie (z woj. małopolskiego).

Zależnie od wyboru trasy możesz po drodze zwiedzić: Czechy, Austrię, Słowenię lub Słowację a dodatkowo Węgry i jednocześnie wzbogacić swe zasoby kulturowe. Relaksując się zatem na wakacjach, z genialnym krajobrazem tuż obok, możesz po szosie zobaczyć multum ciekawych miejsc.

Jednak, jeżeli decydujesz się na dojazd pojazdem do malowniczej Chorwacji musisz przyswoić kilka wskazówek, które mogą być przydatne.

Koniecznie pamiętaj o winietach! Bez względu czy podróżujesz poprzez Czechy, Austrię, Słowenię czy też przez Słowację oraz Węgry- na każdej trasie absolutnie nie ominie Cię wykupienie winiet. Potrzebne winietymożemy zakupić na przejściach granicznych, stacjach benzynowych, a także w oddziałach PZM na terenie RP (tu jednakże będzie doliczona prowizja). Musisz pamiętać, że płacąc na przejściach granicznych tradycyjną kartą zostaną naliczone koszty przewalutowania. Przy przejściu granicznym Słowenia-Chorwacja obowiązkowe będzie okazanie dowodu osobistego bądź paszportu- Chorwacja nie należy do strefy Shengen. Jeżeli chcesz pojechać do miasta Dubrownik weź paszport- konieczny będzie przejazd poprzez Bośnię oraz Hercegowinę, paszport uchroni Cię od nieprzyjemnych niespodzianek.

Musisz pamiętać o przeglądzie technicznym swojego auta, będziesz mógł uniknąć dzięki temu zbędnych nerwów lub napraw w czasie wczasów. Myślę, że dobrze jest także wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne- ażeby nic Cię podczas podróży nie zdołało zaskoczyć. Opcja dostania zastępczego auta jest rzeczywiście kusząca! Weź pod uwagę, że zwłaszcza taka podróż powinna być pod każdym względem bezpieczna- zarówna dla Ciebie, dla Twoich bliskich, przyjaciół. Przecież właśnie po to wybieramy się na wczasy, żeby odpocząć, wyluzować się, spędzić sympatycznie czas, nieprawdaż? Jeżeli natomiast zabraknie Ci benzyny bez problemu zatankujesz na stacjach benzynowych znajdujących się przy autostradach w rozsądnych cenach.

Autor: travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *