Loading

Do czego agregaty tynkarskie?

Wszystkie prace wykończeniowe w swoim domu, m.in. tynkowanie ścian, można zacząć dopiero mniej więcej po upływie trzech miesięcy od ukończenia jego budowy. Czas ten potrzebny jest na osiadanie wstępne obiektu. Odrobinę krócej trwa zazwyczaj czas oczekiwania na rozpoczęcie tynkowania nawierzchni żelbetonowych i betonowych, bo około ośmiu tyg. od betonowania.

Tynkowanie powierzchni

Jeśli chodzi o wiedzę teoretyczną tyczącą tynkowania, musimy potwierdzić, iż nie jest ona jakoś specjalnie trudna do zrozumienia. Aby jednak móc własnymi siłami podjąć się tej pracy, trzeba mieć odpowiednie doświadczenie, wykazać się dużą precyzją a także cierpliwością.

Najważniejsze zasady, których należy przestrzegać w trakcie tynkowania

* Tuż przed rozpoczęciem nakładania specjalnej masy tynkarskiej, powinno się sprawdzić całe podłoże a także w razie potrzeby właściwie przygotować je do dalszych prac.

* Podczas tynkowania temperatura nie powinna być niższa niż pięć stopni oraz nie wyższa niżeli 25 stopni.

* Wilgotność powietrza nie może wtedy przekraczać 70%.

* Przed zaczęciem tynkowania ścian należy wykonać właściwe przejścia z wszystkich rur osłonowych, by zapobiec kucia w czasie poprowadzenia instalacji gazowej.

* Przed nałożeniem tynku konieczne jest zabezpieczenie wszystkich elementów stalowych, znajdujących się na ścianach, ażeby ochronić je przed korozją.

* Na samym początku powinno się tynkować sufity, a później ściany. Ościeża okien powinno się dotynkowywać na samym końcu, po zamontowaniu ościeżnic a także parapetów (jeżeli okna zostały wmontowane już wcześniej, należy poosłaniać je folią).

* Każda pierwsza warstwa tynku cementowego lub cementowo-wapiennego nie musi wcale być położona skrupulatnie, niemniej jednak następna już oczywiście tak.

* Poprawnie kładzione tynki muszą być gładkie a także odpowiednio wyrównane.

Jak właściwie funkcjonują agregaty tynkarskie?

Ażeby znacząco ułatwić sobie tynkowanie, które jest niewątpliwie pracą bardzo czasochłonną oraz ciężką, warto skorzystać z pomocy innowacyjnych sprzętów, takich jak na przykład agregat do tynkowania Kaleta, agregat tynkarski Bapro czy agregat tynkarski PFT. Agregaty tego typu służą właśnie do mechanicznego nakładania tynków w sposób ciągły. Sprzęty tego rodzaju, po wcześniejszym rozdrobnieniu masy tynkarskiej, mogą aplikować na wszelkie powierzchnie różnorodnego typu tynki, a także zaprawy klejowe i wylewki. Zamontowana w takim sprzęcie ślimakowa pompa świetnie reguluje ich wydajność pompowania oraz mieszania. Reasumując należy stwierdzić, że agregaty to sprzęty kompleksowe, które dodatkowo łatwo zdemontować, oraz przewieźć w jakieś inne miejsce.

Budowa agregatu tynkarskiego

Agregat tego typu składa się z kilku ważnych części, a są to zwłaszcza:
– specjalna mieszarka, w której przeprowadzane jest mieszanie potrzebnych składników tworzących zaprawę,
– pompa która wyposażona w specjalny przewód, którego głównym zadaniem jest doprowadzenie masy do węża,
– sito, które oddziela duże ilości elementów zaprawy, po to by nie dopuścić do ewentualnego uszkodzenia poniektórych części agregatu tynkarskiego,
– wąż natryskowy, którego zadaniem jest generowanie strumienia natryskowego,
– sprężarka, zwiększająca znacznie siłę wyrzutu zaprawy tynkarskiej z węża.

Agregaty tynkarskie bardzo często wykorzystuje się podczas wszelkich prac na ogromnych płaszczyznach. W efekcie całe tynkowanie przebiega znacznie szybciej a także efektywniej. Zastosowanie maszyny do tynkowania Kaleta nie tylko upraszcza i znacząco przyśpiesza wszystkie prace, ale też odciąża pracowników od czynności oczekujących wielkiej mocy fizycznej.

Interesują Cię agregaty tynkarskie, ale nic nie wiesz na temat działania? W takiej sytuacji musisz dokładnie poznać agregaty tynkarskie. Wystarczy powiedzieć choćby o tym, że montaż i demontaż niesie za sobą konieczność bycia dwóch osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *