Loading

DPF jest to filtr montowany w tak zwanym układzie wydechowym auta.

Profesjonalna regeneracja DPF to znakomita oraz jedna z najbezpieczniejszych metod zatroszczenia się o Wasz pojazd samochodowy. Dzięki oczyszczeniu DPF zdołasz uniknąć kosztownej wymiany filtra a także ograniczysz ulatnianie się niebezpiecznych oparów z wydechu.

Czym właściwie jest DPF i po co musi być poddawany regeneracji? DPF to filtr zakładany w tak zwanym układzie wydechowym pojazdu. Wyłapuje on wszelkie szkodliwe substancje, które pozostają po procesie spalania paliwa w silniku samochodu. Na początku zakładano, że montowany filtr DPF będzie starczać na cały okres użytkowania auta, niemniej jednak w szybkim czasie okazało się, iż tego typu rozwiązanie nie sprawdza się w rzeczywistości. Zastępczą alternatywą stały się samooczyszczające systemy, ale również one nie spełniają własnej roli zadowalająco. System ten spisuje się tylko w przypadku dłuższej jazdy ze stałą a także względnie wysoką prędkością, co oczywiście nie za każdym razem jest możliwe. Niezbyt długa droga do pracy, szkoły czy sklepu lub rwana jazda w miejskim korku nie tylko nie pozwala na efektywne oczyszczenie filtra, a nawet pogarsza sytuację, ponieważ nie występuje wypalenie odpowiednich cząsteczek w filtrze układu wydechowego.

Ze względu na niezwykle wysokie ceny wymiany takiego filtra na terenie RP niezwykle popularne stało się demontowanie tej części, co w świetle bieżącego prawa jest w pełni nielegalne. Na całe szczęście dla bardzo kosztownej wymiany istnieje tańsza, szybsza oraz znacząco mniej kłopotliwa alternatywa. Profesjonalna regeneracja DPF powoduje, że zanieczyszczony filtr w układzie wydechowym zostaje poddany gruntownemu czyszczeniu, które zlikwiduje nie tylko sadzę, ale także wszystkie inne substancje, które nie byłyby usunięte przez wypalanie, na przykład popiół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *