Loading

Esperal blokuje działanie enzymu, który bierze udział w metabolizmie alkoholu.

Alkoholizm to niezwykle ciężka choroba, której skutki zagrażają zdrowiu i życiu człowieka. Ażeby wspomóc osobę uzależnioną w jej poczynaniach oraz podjętej próbie odcięcia się od tego rodzaju używki trzeba ją wspierać psychicznie i fizycznie. Jedną z możliwości odsunięcia osoby od ciągłego picia jest tzw. wszywka dla alkoholika Lublin.

Co to jest wszywka dla alkoholika? Na czym polega jej działanie? Czy jest skuteczna? Leczenie każdego uzależnienia to niezmiernie mozolny proces, który wymaga od osoby uzależnionej przede wszystkim wytrwałości, cierpliwości a także codziennie podejmowanej pracy. W trakcie prowadzonej terapii powinno się oddziaływać zarówno na sferę fizjologiczną jak również emocjonalną. Podczas leczenia zazwyczaj przyzwyczajenie organizmu, jak i jego zapotrzebowanie na nią bywa znacznie silniejsze niż postanowienie o wyrwaniu się z nałogu. Pomocna jest wszywka dla alkoholika. Esperal, bo tak też nazywa się ten środek, blokuje enzym, biorący udział w metabolizmie alkoholu. Po połączeniu z alkoholem wywołuje on mocne zatrucie alkoholem. Stosowanie tego typu wszywki w pewien sposób zniechęca alkoholika do spożycia używki, jak również daje gwarancję złego samopoczucia.Takie zatrucie jest bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia a także życia, więc żaden pacjent nie może w trakcie procesu leczenia spożywać alkoholu.

Używanie tego rodzaju substancji nie powinno być jedyną czynnością podczas leczenia uzależnienia, natomiast może stanowić jej uzupełnienie. Podany pod skórę – bardzo często w głębsze partie mięśni pośladkowych – produkt, działa od dziewięciu do dwunastu miesięcy. Jego skuteczność najczęściej uzależniona jest od podejścia do leczenia pacjenta, jak i reakcji jego organizmu na ten lek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *