Loading

Estetyczna skrzynka na korespondencję pocztową.

Dostarczanie różnego typu listów oraz innych niewielkich przesyłek pocztowych które należą do przesyłek nierejestrowanych jak najbardziej możliwe jest nawet wtedy, gdy danego adresata nie ma w mieszkaniu albo nie jest w stanie otworzyć drzwi aby je odebrać. Są przeznaczone do tego skrzynki pocztowe. Każdy budynek mieszkalny musi zostać w takie zaopatrzony – zarówno dom wolnostojący, jak i blok, w którym umieszczonych jest dużo mieszkań należących do różnych ludzi.

Oczywiście w obu tych przypadkach wykorzystane skrzynki na listy euro będą się od siebie różnić. Przeważnie spotykane skrzynki na listy w domach jednorodzinnych znajdują się przy bramie wejściowej lub przy drzwiach wejściowych. Umieszczenie ich przy bramie ma jak najbardziej sens zwłaszcza wówczas, kiedy brama wejściowa znajduje się daleko od drzwi wejściowych albo w momencie kiedy na terenie naszej posesji luźno biegają pieski. W takich sytuacjach listonosz miałby wielkie problemy z dostarczeniem naszego listu bezpośrednio. Poprzez istnienie istnieniu skrzynki będzie mógł po prostu wrzucić list do środka, a gdy jest to list rejestrowany – to może zostawić w skrzynce stosowny papierek, tzw. awizo.

W blokach mieszkalnych tego typu skrzynki nie są zlokalizowane przy każdym jednym wejściu do mieszkania, ale mieszczą się przy wejściu do klatki schodowej. Są to wówczas skrzynki lokatorskie. Każdy jeden mieszkaniec bloku uzyskuje swoją „przegródkę”, do której ma swój klucz i listonosze podczas dostarczania przesyłek pocztowych wkładają przesyłki do właściwych przegródek. To bez wątpienia komfortowe rozwiązanie, dlatego że pracownicy poczty nie muszą wchodzić na czwarte piętro z każdą przesyłką nierejestrowaną lub jakąś prenumeratą.

Miejsce przeznaczone na przesyłki jest dość wystarczające, ażeby mieszkańcy bloku mogli np raz na siedem dni wziąć pozostawioną przez Pana listonosza dla nich korespondencję. W przypadku wyposażania obiektu w skrzynki pocztowe należy wziąć pod uwagę ich wygląd a dodatkowo trwałość. W domach jednorodzinnych często wybiera się eleganckie a także oryginalne skrzynki zrobione z drewna.

Skrzynki tego typu są interesującą propozycją, ale warunki pogodowe mogą wywoływać ich znacznie szybsze psucie się się. Dlatego taka inwestycja posiada sens tylko wówczas, gdy ten element naszego wyposażenia będzie znajdował się pod zadaszeniem. Bardziej praktyczniejsze, a do tego ładniejsze (co będziemy mogli zweryfikować, oglądając propozycje hurtowni) są euroskrzynki przygotowane z leciutkiego metalu. Ich niebagatelną cechą jest prostota odświeżenia w razie takiej potrzeby. Wystarczy jedynie użyć stosownej farby, aby takie skrzynki przez długi okres czasu prezentowały się nieskazitelnie. Takie skrzynki zamieszczane są na klatkach w blokach, przede wszystkim dlatego, że przeważnie się z nich korzysta i w przypadku przykładowo drewnianych za szybko widoczne byłyby efekty użytkowania, czyli różne przetarcia, odbarwienia.

Skrzynki lokatorskie też mogą być zniszczone, niemniej jednak wtedy bardzo łatwo dokonuje się wymiany danego elementu bez potrzeby zmieniania calusieńkiej konstrukcji naszej skrzynki. Rodzaj surowca, z którego wykonane są skrzynki, to nie wszystko. Klient interesujący się zakupieniem tego typu rozwiązania może też szczegółowo wybrać kształt lub sposób otwierania szufladek w skrzynce.

Wygoda korzystania z przegródek podczas wkładania korespondencji jest niezmiernie istotna, więc sprzedawcy proponują mnóstwo intrygujących możliwości – na przykład ażurowe bądź kuferkowe skrzynki które wyposażone są w zawiasy albo system automatyczny zamykania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *