Loading

Kamień ogrodowy może służyć nam do budowy nawierzchni, murków oporowych .

Jeżeli potrzebujesz sposobu na przemianę wyglądu swojego ogrodu lub chcesz dodać nowe elementy, jakie będą jednocześnie funkcjonalne a także dekoracyjne, to otoczaki, kamień ogrodowy oraz kostka granitowa są tym czego szukasz. Od dawna otoczaki strzegom cieszy się zainteresowaniem w ogrodach, szczególnie tych w projektowanych w stylu chińskim czy japońskim

 

Jako materiał naturalny oraz bardzo trwały o różnorodnej kolorystyce i fakturze, jest często stosowany w przydomowych ogrodach i nie tylko. Ogrodowy kamień może posłużyć nam do budowy murków oporowych, nawierzchni czyobramowań oczek wodnych a także zbudowania skalniaków. Jeden większych rozmiarów kamień ogrodowy ustawiony jako soliter również prezentuje ciekawą dekorację. Otoczaki Ciekawe projekty pomogą nam stworzyć otoczaki. Otoczaki to kamienie gładko obrobione przez wodę, o zaokrąglonych krawędziach. W zależności od rodzaju skały z jakiej zostały wykonane, posiadają różną kolorystykę i fakturę i cenę. Nieduże otoczaki świetnie sprawdzą się jako ściółka na rabaty, ściółka w skalniku a także w ogrodach projektowanych w stylu japońskim. Większe otoczaki służą jako wykończenia zbiorników wodnych, fontann a także strumyków. Otoczaki mają zastosowanie przy produkcji gabionów.

 

Granit jest skałą wulkaniczną , tworzy się ze stygnącej lawy dlatego też ma strukturę połączonych ze sobą kryształków. Właście dlatego granitowa kostka charakteryzuje się dużą wytrzymałością i niepowtarzalnością. Granitowa kostka jest materiałem mrozoodpornym, o małej nasiąkliwości wody i materiałem odpornym na ścieranie, toteż świetnie posłuży nam do wyłożenia ścieżek w naszym jak również podjazdów. Kamień ogrodowy, otoczaki czy kostka granitowa to materiały naturalne. Zastosowane z głową nie tylko dodadzą uroku naszemu ogrodowi lecz także poprawią odczyn gleby, pozytywnie wpłyną na wzrost oraz prezencje roślin występujących w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *