Loading

Każdy botanik wiąże się z praktycznie nigdy niekończącymi czynnościami porządkowymi.

Estetyczny ogródek wymaga ogromu pracy.
Wszelki botanik łączy się z właściwie nigdy niekończącymi pracami porządkowymi. Chwasty powinno się usuwać systematycznie, by nie zarosły wysprzątanych przez nas miejsc. W każdym zielonym zakątku zdarza się, że ozdobne rośliny więdną. Je również musimy usunąć i zastąpić nowymi. Jeśli posiadamy drzewa, zachodzi potrzeba stałego ich przycinania. Należy zapamiętać, aby krzewy, które się rozrastają, nie weszły na poszczególne ścieżki, a one z kolei nie zarosły trawą. Pielęgnacja ogrodu, to robota prawie przez calutki rok. Rozpoczyna się z początkiem wiosny i przeważnie kończy zaraz przed nadejściem zimy.
Większa ilość zadań, to sadzenie kwiatów, komponowanie ich, podlewanie oraz nawożenie. Ale czym stałby się botanik bez przewodniej myśli ogrodnika o jego wykorzystaniu? Każda kompozycja musiałaby mieć swe miejsce. Roślinki powinny separować zauważalne miejsca, a grunt pod roślinami oraz dookoła warto wyłożyć. Kamień ogrodowy jest w tym niezwykle pomocny.
Możemy za pomocą niego wykonać kolorowe obszary, zaznaczyć początek albo koniec kombinacji, a także zastosować jako materiału okrywowego. Pozwoli to nam uniknąć niepotrzebnego pielenia, czy też przycinania trawy w miejscach, gdzie nie mamy zamiaru sadzić roślinek. Bardzo dobrze w takiej roli sprawdzą się ciekawe oraz niedrogie otoczaki.

Proste przechadzanie się po ogrodzie umożliwiają dróżki. Granitowa kostka, to dobry materiał bruku, lecz i właśnie takowych ogrodowych dróżek. Prezentują się one nadzwyczaj elegancko oraz są niezwykle trwałe.

Czytaj dalej: kostka granitowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *