Loading

Kilka miejsc na planecie wydaje się nie odkrytych.

W aktualnych latach nader sławne jest podróżowanie po świecie. Tripy te odbywają się zdecydowanie rzadziej po obszarze naszej ojczyzny, a częściej wybierają się poza jej linie graniczne. Najczęściej obierane kierunki tychże wypraw to Turcja, Grecja Egipt czy również Hiszpania i Włochy. Jednakże któż z Was słyszał o miejscowości takiej jak Hunedoara. To przepiękne miasto znajdujące się w Rumunii, leżące nad rzeką „Cema”.

Hunedeara, ze względów historycznych a dodatkowo na trudną komunikację po aglomeracji, została rozmieszczona w pobliskiej Devie. Aglomeracja ta posiada dużo atrakcji turystycznych, jakie zachwycą absolutnie każdego kto zdecyduje się na obejrzenie Rumuńskiego miasteczka m.in. jeziora, muzea turystyczne, katedry oraz liczne rezerwaty przyrody, teatry, oraz posągi i pomniki. Jednak najogromniejszą z nich jest bez wątpienia cytadela Hunedoara. Jest to zabytkowy zamek, którego powstanie sięga XII-XIII wieku.

Jeśli ktokolwiek z nas pożądałby choć na chwileczkę przenieść się do pięknej krainy, to będąc w Siedmiogrodzie, oczywiście będzie miał na to szanse. Zamek Corvin dzięki staremu wejściu, okrągłym i dużym wieżom, opuszczanemu mostowi wraz z fosą, sprawia wrażenie bezpośrednio wyciągniętego z bajki. Wiele miejsc na planecie jest nie odnalezionych, wcale nie poznanych, pełnych tajemnic, tajemniczości a także sporej ilości ciekawostek. Należałoby więc wybrać kierunek na miejscówkę, która nie jest odwiedzana przez co drugą osobę i tym samym zdumieć innowacyjnością, a może nawet zmotywować swoją rodzinę a także bliskich do spędzenia urlopu w Rumunii.

Autor: hunedoara zamek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *