Loading

Lampy sufitowe odpowiednio rozmieszczone w niewielkim pomieszczeniu mogą stworzyć złudzenie optyczne…

W trakcie zmiany aranżacji kuchni, salonu czy też sypialni należy pomyśleć jak oświetlić swoje pomieszczanie żeby lampy idealnie pasowały do pozostałej reszty wyposażenia. Trzeba pod uwagę wziąć nie tylko styl nowoczesnych mebli i wszelkich dodatków, ale również wielkość pomieszczenia oraz nasze indywidualne upodobania.

W jaki sposób odpowiednio oświetlić bardzo duże pomieszczenie

Czym większe konkretne pomieszczenie, tym więcej różnych lamp musi się w nim znajdować, aby zapewnić dobrą jasność. Np w dużym salonie prócz niezbędnych lamp wiszących w najważniejszych miejscach, potrzebne będą stojący lub stołowe lampy. Należy wykorzystać je do dodatkowego oświetlenia przykładowo ulubionego fotela, w którym najchętniej siadamy ażeby oddać się swojej ulubionej książce.

W przypadku dużych przestrzeni (takich jak na przykład salon), trzeba posiadać na uwadze to w jaki sposób oświetlić pomieszczenie przy użyciu przeróżnych źródeł światła. Wszelkie lampy z dokładnie takiej samej kolekcji albo identyczne, stanowić będą spójny system oświetlenia. Jednakże będziemy mogli oświetlić różnorakie miejsca danego pomieszczenia przy zastosowaniu różnych lamp, ale muszą współgrać z wszystkimi pozostałymi meblami i dodatkami.

Jak oświetlić niewielkie pomieszczenie

Każde małe pomieszczenie oczekuje mniej lamp, ale powinny być one umiejętnie dopasowane. Można się zastanowić np w jaki sposób oświetlić pomieszczenie jakim jest łazienka – i tutaj posiadamy istotną kwestię do przemyślenia. Kinkiety bądź lampy łazienkowe muszą być przeznaczone do pomieszczeń o znacznie podwyższonej wilgotności.

Następny artykuł: jak oswietlic ogrod

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *