Loading

Osoby, u których stwierdzono wady zgryzu udają się na konsultację do lekarza ortodonty.

W teraźniejszych czasach coraz więcej osób posiada różne problemy powiązane z uzębieniem. Niektóre osoby borykają się wyłącznie z krzywo wyrośniętymi zębami, natomiast inni dodatkowo posiadają wady zgryzu. Niestety mimo olbrzymich różnic między sobą, oba te problemy powinny być przez nas traktowane poważnie. Zawodem, który zajmuje się powyższymi problemami, jest ortodoncja.

Ci, u których stwierdzono wady powinni udać się na konsultację do ortodonty, który na bazie zdjęć i obejrzanego uzębienia kwalifikuje danego pacjenta do założenia ortodoncja Chorzów. Niektórym ludziom, w szczególności małym dzieciom wystarczy założenie ruchomego aparatu. Wówczas wady są naprawdę niewielkie. Jednak leczenie tego typu aparatem jest też pierwszym krokiem do dalszego leczenia. Osoby, u których stwierdzono poważniejszą wadę, kwalifikowane są do leczenia stałym aparatem. Na naszym rynku dostępnych jest wiele możliwości – od zwykłych aparatów metalowych aż po samoligaturujące aparaty. Nawet dla wymagających osób są do kupienia aparaty stałe, jakie są całkiem niewidoczne, bo zrobione zostają pod kolor naszych zębów. Niestety usługa założenia stałego aparatu jest związana z niemałymi wydatkami.

Cena jednego łuku aparatu stałego to mniej więcej tysiąc pięćset zł w przypadku zwykłego aparatu stałego. Dodatkowo dochodzą do tego ceny wizyt, leczenia uzębienia, robienia zdjęć itp. Jednak sądzę, że to wszystko jest warte naszego zachodu, bo pozbycie się wady uzębienia możewyjątkowo pozytywnie wpłynąć na nasze życie oraz na nasze samopoczucie. Bez wątpienia będziemy znacznie bardziej pewni swoich sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *