Loading

Podatki na terenie Norwegi różnią się od naszych.

Finanse często bywają tematem zawiłym dla wielu ludzi, rozmaite podatki oraz roczne rozliczenia odróżniają się zależnie od kraju w którym pracujemy. W czasach w których wielu mieszkańców Polski pomieszkuje oraz pracuje poza granicami naszego kraju niewątpliwie warto korzystać z wsparcia biur finansowych, które doskonale znają bieżące przepisy prawne i pomogą uzyskać zwrot. Na terytorium Norwegii właściwie każdy pracownik musi wyrobić sobie specjalną kartę podatkową, a na przełomie marca a także kwietnia oddać zeznanie podatkowe.

Podatki na terenie Norwegi odróżniają się od naszych, w rocznym rozliczeniu można ubiegać się o zwrot pieniędzy w szczególnych sytuacjach przykładowo za dojeżdżanie do pracy a dodatkowo dojazdy do miejsca zamieszkania poza państwem, co jest szczególnie interesujące dla mieszkańców Polski przyjeżdżających do małżonka oraz dzieci zamieszkujących w Polsce – wtedy jest to tzw. zeznanie Pendler.

Przez pierwsze dwa lata pracy można starać się o dziesięć % zwrotu pieniędzy, jednakże w takiej okoliczności nie przysługują już pozostałe ulgi. Księgowość w Norwegii na początku wydawać się może niezmiernie skomplikowana, jednak obecnie działa całe mnóstwo firm oferujących wsparcie w trakcie rozliczeń – są to firmy zarówno polskie a dodatkowo firmy norweskie, które głównie nastawione są na klientów z zagranicy, zazwyczaj mających kłopot z norweskim językiem. To duża oszczędność naszego czasu a ponadto gwarancja tego, iż nasze rozliczenie będzie należycie wykonane.

Częstokroć samodzielnie będziemy mogli zrobić jakieś błędy albo czegoś nie odliczyć. Bardzo często również takie osoby martwią się o poprawne wypełnienie własnego zeznania. Koszt rozliczenia nie jest wcale duży, dlatego należy wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.

Zobacz: https://norwegiaconsulting.pl/podatek.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *