Loading

Rodzaje protez kończyn dolnych

Wiele osób cierpi na ciężkie choroby  czy również ulega poważnym wypadkom samochodowym przez co których traci kończyny dolne bądź górne. W tak trudnych momentach niektórzy ludzie się poddają i nie chcą żyć. Podczas gdy dziś na naszym rynku można znaleźć wysokiej jakości protezy, dzięki którym są w stanie od nowa radować się swoim życiem.

Jak właściwie wybrać odpowiednią protezę kończyn?

Utracenie kończyn górnych czy dolnych to strasznie ciężkie wydarzenie w życiu każdego człowieka. Na całe szczęście współcześnie na rynku wyrobów medycznych ukazują się innowacyjne protezy rąk oraz nóg, za sprawą których funkcjonowanie jest dużo bardziej prostsze.

Zakupienie protezy umożliwia bez większych problemów brać udział w bardzo wielu codziennych a ponadto rekreacyjnych czynnościach. Natomiast każda jedna proteza bioniczna musi być odpowiednio dostosowana do osobistych potrzeb chorego. W  celu dopasowania należytego sprzętu  osoba chora powinna skontaktować się z lekarzem, technikiem ortopedą albo rehabilitantem.

Obecne rodzaje protez do nóg

W teraźniejszych czasach proteza nogi stanowi prawie że standardowy element zaopatrzenia z zakresu ortopedii, który to jest sugerowany tym wszystkim osobom u których doszło do amputacji nogi.

Proteza nogi jest  dopasowywana absolutnie zawsze dopiero po wygojeniu się kikuta. Typ takiej protezy musi być absolutnie zawsze bardzo dobrze dostosowany do miejsca, gdzie doszło do amputacji a ponadto do zakresu aktywności chorego.

W momencie amputacji całej stopy albo z znaczniejszą częścią goleni poleca się takie protezy, które mają połączenie ruchome poszczególnych elementów, które to idealnie usprawnią funkcjonowanie stawu skokowego. Poprzez takie rozwiązanie każda chora osoba na nowo dostaje możliwość chodzenia, a bardzo często także biegania.

Z kolei amputacja w pobliżu uda jest związana z dopasowaniem specjalnej protezy która zostanie wyposażona w element który zastępować będzie staw kolanowy. Wykorzystywanie takiej protezy pozwala osobie chorej po przejściu prawidłowej rehabilitacji bezproblemowe poruszanie się w życiu codziennym.

Do wykonywania protez wykorzystywane są zawsze materiały o dużej  wytrzymałości, pośród których trzeba wymienić: tytan, stal szlachetną a oprócz tego wszystkie inne, mocno efektywne technologicznie tworzywa sztuczne.

Dla ludzi którzy to niezmiernie chcą uprawiać aktywność fizyczną produkowane są specjalistyczne protezy, które posiadają sprężyste części zrobione z materiałów sztucznych a dodatkowo włókien pochodzenia węglowego. Tego typu protezy wyróżniają się istotnie istotniejszą wytrzymałością, poprzez co z powodzeniem wytrzymują wręcz olbrzymie obciążenia dynamiczne.

Bioniczna proteza  – wygoda, prostota oraz dodatkowo precyzja

Od jakiegoś czasu na rynku ogromną sławą radują się nowoczesne, bioniczne protezy do rąk, które to znacząco uproszczają funkcjonowanie w życiu codziennym po przebytej amputacji kończyny górnej. Z wsparciem tejże protezy dopuszczalne jest nie tylko wykonywanie prostych obowiązków, ale również tych nieco bardziej wymagających.

Tego rodzaju proteza ręki jest aktualnie oferowana w różnych modelach i jest ona utworzona w taki sposób, że okaleczona osoba świetnie radzi sobie z jedzeniem, noszeniem zakupów, włączaniem światła a oprócz tego pisaniem na klawiaturze laptopa.

W każdym jednym palcu tego typu protezy znajduje się specjalny, osobny napęd, poprzez co osoba chora może ze swobodą ruszać ręką a oprócz tego bez problemu złapać określone przedmioty. Decydując się na zakup tego typu protezy, każdy chory zdoła pozwolić sobie na wygodne funkcjonowanie i od nowa cieszyć się życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *