Loading

Ta dama polskiej poezji zapracowała na szczególne wyróżnienie

Wisława Szymborska to polka, której nie trzeba wylansować. Pomimo że polska noblistka z 1996 roku już nie żyje, ale jej działalność wszakże się ostała i ma się bardzo dobrze. Ta dama polskiej poezji zapracowała na szczególne wyrazy szacunku a także co do tego nie ma  wątpliwości.

O ile ktoś nie miał możliwości zetknąć się jeszcze z działalnością Szymborskiej, powinien to po prostu zrobić, bo warto. Te są nie tylko idealne pod względem harmonii, ale również niezwykle mądre i na skutek ponadczasowe.

Jest możliwość przywołać co najmniej naście linijek, które wcale nie straciły na swojej ponadczasowości. No cóż, to jest jednakże sztuka z najwyższego szczebla. Jeżeli już zsumowalibyśmy wydane tomiki to byłoby ich raptem około dwudziestu, wszak nie jest ważna ilość, a jakość.

Wisława Szymborska zakulisowo była personą niesłychanie skromną. Nie lubiła popularności dookoła prywatnej osoby. W momencie gdy dostała nagrodę Nobla, przeszła autentyczny dramat, bo gwałtownie zaczęła być w centrum ciekawości, a ta postawa przenigdy jej nie zadowalała. Skądinąd sama dzieliła własne życie na erę przed otrzymaniem Nobla a także po tym. Mało tego, przestała także tworzyć, bo zwyczajnie nie mogła udźwignąć tego, co miało miejsce wokół jej osoby.

Noblistka miała osobny świat, osobiste zamiłowania i  oprócz tego przyzwyczajenia. W każdej sytuacji pozostawała oddana jej bliskim przyjaciołom a także z przyjemnością się spotykali. Jeżeli już ktoś chciałby bliżej poznać tę poetkę, winien sięgnąć po wspaniałą książkę z biografią napisaną przez Michała Rusinka.

“Czasami życie bywa znośne” to książka, o której mowa. Twórca niewiarygodnie ciepło rozpisał się o Wisławie, podając poza tym całe mnóstwo zdarzeń z jej istnienia.

 

Autor: Wisława Szymborska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *