Loading

Windy osobowe powinny się znajdować w każdym budynku, który przekracza 4 piętra.

Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę ludzi z niepełnosprawnością, które za wszelką cenę nie chcą być wykluczone ze społeczeństwa przez swoje ograniczenia potrzebne jest inwestowanie pieniędzy w rozwiązania techniczne , które będą wyrównywać szanse. Jednym z takich rozwiązań są platformy dla osób z niepełnosprawnością, jakie bardzo uproszczają dotarcie do konkretnych miejsc ludziom ograniczonym ruchowo. Drugim bardzo ważnym urządzeniem są dźwigi osobowe, które można nazywać windami.

 

Windy osobowe powinny się znajdować w każdym obiekcie, który przekracza 4 kondygnacje. Jako alternatywa dla zwyczajnych wind wykorzystywane są w bardzo wielu przypadkach windy dla niepełnosprawnych, jakie charakteryzują się większym rozmiarem niż zwykłe windy a także większym udźwigiem. Również ze względu na przepisy prawa, jakich misją jest wyrównywanie szans konieczne jest wyposażenie obiektów użyteczności publicznej zarówno w windy osobowe jak również platformy dla niepełnosprawnych. Poza tym możemy zastosować też windy towarowe, lecz ich zamontowanie nie jest przymusem, a tylko bardzo dobrą praktyką.

 

W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest pochylenie się nad różnymi potrzebami ludzi z niepełnosprawnością ruchową ponieważ pomimo własnych ograniczeń te osoby są wartościowymi ludźmi, którzy z pewnością wniosą dużo do różnego rodzaju instytucji a także spółek. Zazwyczaj osoby niepełnosprawne nie potrzebują jakiejkolwiek pomocy przy wykonywaniu najprostszych czynności, niemniej jednak mają nadzieję, że nie będzie to uniemożliwione przez braki architektoniczne budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *