Loading

Właściwie stworzony regulamin zazwyczaj powinien mieć jak największą ilość treści.

W jaki sposób napisać regulamin sklepu? Regulamin jest niezwykle istotnym dokumentem. Można opisać go jako zbiór przepisów a także zasad, które zebrane są w jednym ważnym dokumencie i mają na uwadze regulować sposób dokonywania zakupów w danym sklepie. Jest to w pewnym sensie wzór umowy, która każdorazowo jest zawarta pomiędzy sprzedającym, a kupującym w określonym sklepie. Regulamin każdego sklepu musi obejmować kwestie dotyczące komunikowania z klientem oraz struktury sklepu, RODO.

 

Właściwie stworzony regulamin powinien mieć jak najwięcej informacji, które bardzo ważne są z perspektywy klienta. Co najistotniejsze jednak powinien on być zgodny z obowiązującymi regulacjami prawa a oprócz tego zawierać wszelkie kwestie, o których osoba sprzedająca ma obowiązek poinformować nabywcy. Regulamin sklepu powinien być stworzony w takiej postaci i zostać pisany językiem na tyle czytelnym, aby osoba robiąca zakupy nie posiadała kłopotu ze zrozumieniem jego przekazu. Jeżeli planujesz sprzedawać online, tego typu regulamin powinien być dla Ciebie obowiązkiem, bo zastępuje on zawartą umowę. Każde jedno zamówienie, które zostało złożone w Twoim sklepie to poniekąd umowa między Tobą a także osobą, która zrobiła zakupy. Powinna ona być korzystna dla obojga i co ważne pozbawiona klauzul niedozwolonych, za które nałożone mogą zostać na Ciebie wysokie kary pieniężne.

Jeżeli więc nie jesteś specem od prawnych przepisów, a art. 12 ustawy dotyczący praw konsumenta, który w dwudziestu jeden punktach przewiduje, o czym sprzedający ma obowiązek zawiadomić kupujących jest czymś skomplikowanym (lub po prostu zamartwiasz się, iż pominiesz w regulaminie swojego sklepu bardzo ważną kwestię) – możesz oczywiście skorzystać z wsparcia prawnika.

Adwokat pomoże stworzyć Ci taki regulamin sklepu, ażeby był on solidny, zrozumiany a także odpowiedni pod względem poprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *