Loading

Farby akrylowe

Gdy byłem nieduży, zawsze chętnie bazgrałem. W tamtym czasie jednak nie miałem pojęcia, że są podobrazia malarskie, innymi słowy krosna blejtramy. O tym, że zdołam rysować, wykorzystując podobrazia malarskie gruntowane, ogólnie rzecz biorąc nie było wówczas dyskusji. Zasmarowywałem zatem moją “radosną twórczością” marginesy zeszytów a także, o zgrozo, ścianę przy moim łóżku.

 

Do dziś pamiętam, jaką scenę wywołała mi za moje “freski” mama… W momencie gdy stałem się dorosły, zaniedbałem malowanie oraz zupełnie skupiłem się na rodzinie oraz robocie. Wyłącznym zamiłowaniem zostały wspólne gry komputerowe z synem. Syn natomiast dorósł, a ja któregoś dnia odnalazłem na strychu moje stare ilustracje. Byłem zaskoczony, że jakiś czas temu tak namiętnie malowałem, a na dzień dzisiejszy wyłącznie ślęczę godzinami nad rachunkami. Owego dnia długo przeglądałem moje dziecinne dzieła. Któregoś dnia przeglądałem media społecznościowe oraz trafiłem na kurs malowania krok po kroku. Obejrzałem 1 etap i…mnie wciągnęło. Początkowo spróbowałem szkiców ołówkiem. Wychodziły mi całkiem zgrabne martwe natury oraz pejzaże.

 

Zacząłem myśleć o malowaniu akwarelami. Zaskoczyło mnie, jak swobodnie aktualnie zdobyć akwarele, media, płótna oraz… rysować. Złożyłem zamówienie w internecie w profesjonalnym sklepie dla plastyków oraz najpierw kopiowałem skończone fotografię. Nie byłem usatysfakcjonowany, choć żona oraz przyjaciele byli zadowoleni. Cały czas czułem, że posiadam niedosyty. Zapisałem się zatem na kurs malarski i dowiedziałem, w jakich miejscach popełniam błędy. W tym momencie moje dziecięce hobby zostało pasją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *