Loading

Najbardziej efektywną metodą jest powiadomienie odpowiednich organów ścigania.

Niejednokrotnie znajdujemy się w sytuacji, w jakiej odbieramy telefon od nieznanego wam numeru i zastanawiamy się nad tym, dlaczego tak się dzieje, że jeżeli nie daliśmy nikomu swojego numeru telefonu, a wyłącznie dostępny jest on dla naszych przyjaciół, otrzymujemy połączenie od nieznanego nam numeru. Jest to o tyle męczące w wypadku, kiedy czekamy na bardzo istotną informację, a właśnie w tym momencie otrzymujemy niechciane połączenia. Bywa również, że niestety pomimo naszych wielokrotnych prób kontaktu pod danym numerem od jakiego mamy takie połączenia, żadna osoba nie chce się zgłosić. W tej chwili problem jest ogromnej wagi. Należałoby wtedy zlokalizować abonenta, który to ten numer telefonu ma.

 

Ze względu na aktualne przepisy dotyczące ustawy RODO, operatorzy telefonii z oczywistych powodów nie podadzą wam nazwiska osoby, która ma możliwość być ewentualnym właścicielem tej usługi, bądź także tylko skorzystać z numeru telefonu. Z pewnością dostępne są witryny , które zajmują się wstępną identyfikacją, ale dane, jakie uzyskać możemy przez ów portal, to jedynie nazwa sieci do jakiej przynależy konkretny numer. Jeśli wyłącznie na tym nam zależy, to możemy spróbować wpisać w wyszukiwarce hasła w rodzaju: wyszukiwarka telefonów. Nie dużo jednak osiągniemy. Najbardziej skuteczną metodą pozbycia się niechcianego natręta jest powiadomienie odpowiednich jednostek ścigania, jakie bez wątpienia zajmą się tą.

 

Należy jedynie odpowiednio uargumentować własne zgłoszenie, a nie będziemy odprawieni. Nie stanie się tak choćby  dlatego, iż coraz to więcej przestępstw popularnie zwanych stalkingiem jest odkrywanych, a co się z tym wiąże dręczyciele ci mają ograniczone pole działania. Z tego również powodu, jeżeli dana sytuacja wiele razy się powtarza, nie będziemy mogli biernie przyglądać się sprawie. W trybie natychmiastowym należy usunąć problem, ażeby nie dopuścić do poważniejszych konsekwencji powiązanych z działaniami stalkera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *